Sayfalar

8 Şubat 2012 Çarşamba

Şehzade Mustafa Saraya Dönüyor


Gerek Türkiye, gerekse Rusya’da tartışmaları dinmek bitmeyen “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde bu akşamda fırtınalar kopmaya devam edecek.  Nasıl mı? Kısa bir özet geçeyim.
Muhteşem Yüzyıl’ın bu akşam ki bölümünde Hürrem, ipleri eline alan Valide Sultan’da kendisini korumaya çalışacak. Sultan Süleyman’ın sefer hazırlıkları içerisinde olduğu saraya ise Mahidevran ve Şehzade Mustafa dönüyor.  Şehzade Mustafa’nın kılıç kuşanması ile Topkapı Sarayı’nda yepyeni bir dönem başlıyor. Behram Paşa’nın kozuna boyun eğmek zorunda olan İbrahim Paşa’nın tavırları, Sultan Süleyman’da şüphe uyandırır. Bunun üzerine İbrahim Paşa ve Behram Paşa yüzyüze gelerek kozlarını paylaşırlar.Öte yandan haremde işler iyice kızışır. Hürrem ve Valide Sultan arasında yaşananlar cariyelere kadar yansır. Hürrem itibarını kaybetmemek için harekete geçecektir. Edirne’ye bir çocuk olarak giden Şehzade Mustafa, güçlü ve yakışıklı bir erkek olarak hareme döner. Onun dönüşü haremde coşkuyla karşılanır. Mahidevran hiç beklemeden şehzadesi için kuracağı haremin hazırlıklarına başlar.

2 yorum:

  1. çok hareketli bir dizi bu ya ben severek izlediğim dizilerden biridir

    YanıtlaSil
  2. Evet cast tam oturmuş şu sıralar dünya bu diziyi tartışıyor desem abartmış olmam. İzlediğinde yorumlarınıda beklerim her zaman

    YanıtlaSil