Sayfalar

31 Mart 2012 Cumartesi

Özge Özpirinçci (Al Yazmalım -Asiye) Zoom

Şu sıralar Atv dizilerinden Al Yazmalım'da Asiye karakterini canlandıran Özge özpirinçci,1 Nisan 1986 İstanbul doğumlu bir Koç burcu.

İstanbul'da İlkokul ve ortaokulu eğitimi ardından lise eğitimini AFS programı ile bir yıl Amerika Birleşik Devletlerinde gerçekleştirdi.
Daha sonra Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden 2008 yılında mezun oldu.Annesi İngilizce öğretmenidir. İlk olarak Cesaretin Var mı Aşka ve Kavak Yelleri dizilerinde oynadı.
Ayrıca Eti Browni ve Algida Cornetto reklamlarında da oynamıştır.
Şirin yüzü ve sempatik oyunculuğu ile iyi iş çıkaran genç oyuncu Kavak Yelleri dizisinde uçuk kaçık ama bir o kadar da duyarlı kanser hastası bir kız olan Ada'yı canlandırmaktaydı. Bu dizide sadece beş bölüm oynadı.
Show Tv'de yayınlanan duygusal, dram gençlik dizisi Melekler Korusun'da İpek Taşkır adlı üniversite öğrencisi bir karakteri başarıyla oynadı. Dizi 73. Bölümü ile son kez ekranlarda görüldü.
Özpirinçci, ayrıca 2010 yılında vizyona giren Zülfü Livaneli'nin yönettiği Veda filminde Fikriye Hanım karakterini oynamıştır.
Ayrıca 2010 'da Show Tv kanalında yayınlanan ve 11. Bölümü ile yayınından Kaldırılan Deli Saraylı isimli dizide altı dil bilen "Dilruba" karakterini canlandırmaktaydı.
Anadolu Kartalları filminde Üstteğmen Ayşe Dinçer'i canlandırdı.
Şu anda ATV'de yayınlanan Al Yazmalım dizisinde baş rol olan Asiye karakterini oynamakta ve TRT Okul'da yayınlanan Toplu Hayat programda sunuculuk yapmaktadır.2 yorum: