Sayfalar

14 Mart 2012 Çarşamba

Perşembenin Gelişi...Hani perşembenin gelişi çarşambadan belli olur derler ya işte bu atasözü The Walking Dead dizisinin önümüzde ki hafta gerçekleşecek olan 2. sezon finali için söylenmiş gibi. The Walking Dead, 2. sezonda genelde uzayan, izleyicinin aksiyon beklentilerinden uzak geçmişti. 2. sezon 12. bölüme kadar.  Dizinin geçen pazar oynayan son bölümü heyecanlı, şaşırtıcı ve merak uyandırıcı sahneleriyle, sezon sonunun muhteşem olacağını garantiledi. The Walking Dead için son bölümlerde pembe dizi  yakıştırması yapan izleyici, 12. bölümü soluksuz izledi. Son 5 bölümdür sürekli olarak arıza çıkartan, grubu bozan, fevri hareketleri ile tehdit eden Shane'nin ölmesi, dizinin gidişatı için yeterince şaşırtıcıyken bir de ısırlılmış olmamasına rağmen zombie olarak uyanması, virüsün nasıl bulaştığı ve ne şekilde yayıldığı sorusunu gündeme getirdi. Bu konuda okuduğum yorumları düşününce 2 seçenek ağır basıyor. Birincisi 11. bölümde Shane'nin zombie saldırısından kurtulmak için izlediği yol. İzleyenler hatırlar Shane, zombieleri öldürdüğü bıçak ile elini kesmişti. İzleyicilerin büyük bir bölümü Shane'in bu şekilde virüs kaptığını düşünüyor. Diğer bir seçenek ise ki ben bu olasılığa daha fazla ihtimal veriyorum. Virüsün hava yoluyla herkese bulaşmış olması ve ölen herkesin zombie olarak yeniden uyanması görüşü. Yani zombieler tarafından ısırılmak sadece vücudun enfeksiyon kapması (Yüksek ateş vb) ve ölümün gerçekleşmesine sebep oluyor. Siz nasıl düşünürsünüz ama bu bana çok mantıklı geldi. 
Dizi güzel olmasına güzel de saçma yerleri olmayacağı anlamına gelmiyor. Dünya'nın neredeyse tamamı zombilerin elinde ama Lori hala Carl'a ders çalıştırıyor.Dizide herkes süper nişancı. Buna küçük çocuk Carl'da dahil. Herkeste bir attığını vurma durumları söz konusu . Böylesi bir tehlike altında Carl (henüz 8-9 yaşlarında) kafasına göre takılıyor. Özellikle son bölümlerde Carl'ın tavırları fazlasıyla sinir bozuyor.
Bu arada son sahnede Carl'ın silah sesini duyan bir alay zombie, önümüzdeki bölümde ciddi bir katliama sebep olacak gibi görünüyor. Ormanda ayrı bir yola giden Daryl ve Gleen'e ne olacağı, çiftlikte kimlerin diziye veda edeceği ayrı bir merak konusu. Ayrıca grup yeni sezonda çiftlikten ayrılmak zorunda kalacak. Bakalım yeni maceraları nasıl geçecek.  The Walking Dead sezon finali Beside the Dying Fire  ile 18 Mart Pazar akşamı kaldığı yerden devam edecek.


video4 yorum:

 1. Lori umarım Shane'le aynı kaderi paylaşırsın:)))

  tüm kalbimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lori nasıl o kadar sağ kaldı ben hala şaşıyorum zaten :) İleride kocaman bir göbekle zombilerden kaçması zor olacaktır :D

   Sil
 2. sezon finalini izlediniz değil mi ? süperdi tek kelimeyle..dizi asıl 3.sezonda başlıyormuş ve asıl karakter de diziye 3.sezonda dahil oluyormuş..sezon sonu finalinde gösterilen yer bir hapishaneymiş ve baş karakter de bu hapishanede yaşıyormuş..duyunca çok şaşırdım..Lori'ye ben de gıcık oluyorum. Lori ile ilgili tespitlerimi bloğumda da paylaşmıştım:
  http://gulsahelpe.blogspot.com/2012/03/walking-deadsurpriz-bolumle-ilgili.html

  YanıtlaSil
 3. Tek kelimeyle sezon finali harikaydı. Evet 3. sezonda hapishanede geçecek olaylar ve orada bir vali olacak Rick ve vali arasında gerilim yaşanacak. Yani Rick gerilimden bir türlü kurtulamıyor:) Lori en sinir tiplerden biri birde anlamadığım bir şey var öylesine risk içind nasıl carl bu kadar başı boş dolanır

  YanıtlaSil