Sayfalar

1 Nisan 2012 Pazar

Fırat Tanış Zoom

Söz yazarı, tiyatro, sinema, dizi ve reklam filmi oyuncusu... On parmağında on marifet sözü Fırat Tanış için söylenmiş olsa gerek.  Geniş Aile dizisinin Koyu Bilal'i olarak benim dikkatimi çeken Fırat Tanış, meğer benim severek dinlediğim pek çok şarkıya imzasını atmış. Sanatçının sözü-müziği kendine ait olan çalışmaları Emre Altuğ,Levent Yüksel,Gülay gibi yorumcular tarafından da seslendirilmiş.


Hayatı:
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan sanatçı, tiyatroya lise döneminde Mehmet Beyazıd Lisesi'nde başladı. Bir süre Şehir Tiyatrosu'nda görev yaptığı 1998-2001 yılları arasında Başar Sabuncu,Mehmet Ulusoy,Kemal Kocatürk gibi yönetmenlerle çalıştı. 2000-2010 tarihleri arasında Sır Çocukları-2002 ,Tramvay-2003 ,Beyaz Melek ,Dilber'in Sekiz Günü ,Vay Arkadaş-Manik,Tik,Dildo sinema filmlerinde ve Adem ile Havva ,Radyo-Madyo ,Yedi Tepe İstanbul ,Felek Ne Demek ,Şeytan Ayrıntıda Gizlidir ,Aşka Sürgün ,Ihlamurlar Altında ,Menekşe İle Halil ,Geniş Aile televizyon yapımlarında rol aldı.

Rol Aldığı Yapımlar:
Bir çok ödül sahibi olan Fırat Tanış, Testosteron,Hırçın Kız, Barış, Woyzeck adlı tiyatro oyunlarında, Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam, Bir Zamanlar Anadolu'da , Devrimden Sonra , Vay Arkadaş-Manik,Tik,Dildo, Geniş Aile , Dilber'in Sekiz Günü, Beyaz Melek, Menekşe ile Halil, Felek Ne Demek?, Tramvay, Yolda / Rüzgar Geri Getirirse, Ömer Seyfettin: Fon Sadristsyn Karısı ve Oğlu, Ihlamurlar Altında, Aşka Sürgün , Şeytan Ayrıntıda Gizlidir , Kin ve Gül, Sır Çocukları, Yeditepe İstanbul  adlı dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder