Sayfalar

2 Mayıs 2012 Çarşamba

Jim Parson - (Sheldon Cooper) Zoom


Amerika'nın ünlü tv kanalı CBS TV'nin 5 sezondur bizlere sunduğu bir dizi var. The Big Bang Theory...5. Sezonunda olmasına rağmen henüz yeni tanıştım bu diziyle ve sıkı bir takipçisi oldum diyebilirim.İzleyenleriniz bilir bu sit-com'da birbirinden ilginç iki dahi fizikçimiz aynı evi paylaşıyorlar. Leonard ve Sheldon birbirleriyle uyumun yanı sıra; Sheldon'un kendini beğenmişliği ve ukalalığı yüzünden çoğu zaman çatışmaya giriyorlar.

Hayatına her zaman aynı koltuğa oturma konusunda, hergün aynı saatte aynı şeyleri yapma konusunda, her çarşamba çin usulü portakal soslu tavuk yeme ve her perşembe arkadaşlarıyla Star Trak oyunu oynama konusunda kesin ve monoton çizgiler atan üstün zekasıyla övünen ve diğerlerini sıradan gören bir ev arkadaşıyla yaşamak ister miydiniz ? Benim cevabım mı ? Kesinlikle tercih etmem :) Gelin bu ukala dahimize, Sheldon Cooper'a hayat veren Jim Parson'u yakından tanıyalım :

24 Mart 1973 yılında Teksas'ta doğan James Joseph Parsons, 6 yaşındayken oynadığı Fil'in Çocukluğu isimli tiyatro gösterisinden sonra oyuncu olmaya karar verdi. Houston Üniversitesi'nde lisans eğitiminden sonra San Diago Üniversitesinde yüksek lisansını yaptı. Bu eğitimi sırasında 2 yıllık klasik tiyatro eğitimi özel kursuna kabul edilen yedi öğrenciden biri oldu. 2001 yılında mezun olan Parsons, daha sonra New York'a taşındı.

2010 ve 2011 yılında olmak üzere Emmy Ödülleri'nde iki kez "komedi dalında en iyi erkek oyuncu" seçilen Jim Parsons'un boyu 1.88 metredir. Parsons, günümüzde Los Angeles'ta yaşamaktadır. Hobileri arasında ise piano çalmak ve tenis, beyzbol ve basketbol gibi spor karşılaşmalarını izlemek bulunmaktadır.

7 yorum:

 1. Hayranıyım :)

  YanıtlaSil
 2. Kaçırdığın bölümleri muhakkak izlemelisin canım :)Bağımlılık yapıyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de:) zaten en sevdiğim bölümleri birikmiş diziler :))

   Sil
 3. Bende hayranıyım bende..:))
  Sevgiler canım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Sana da sevgiler ve Manisa'ya selamlar canım

   Sil
 4. Bende denk geldikçe severek izliyorum. Sheldon gerçekten değişik bir karakter. Kapıyıda 3 kez vurması meşhur. Komik ve değişik bir komedi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende izlemeye aldım eğlenceli. Takıntılı :)

   Sil