Sayfalar

1 Haziran 2012 Cuma

Adliyede 'SMS Dilencisi' davası


Survivor 2011'in ünlü yarışmacılarından Nihat Doğan ve Derya Büyükuncu arasında yaşanan gerginlik adliyeye taşındı. Habertürk'ün haberine göre Büyükuncu, kendisine hakaret etmekle suçladığı Doğan’a 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı. Avukatı aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi ’ne başvuran Büyükuncu, Doğan’a, manevi tazminat davası açtı. Davalı Doğan’ın, sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden kendisine yönelik hakaret içerikli mesajlar yayınladığını iddia eden Büyükuncu, bu şekilde kamuoyu nezdinden küçük düşürüldüğünü ve kişilik haklarına saldırıda bulunulduğunu öne sürdü.


“Annem bile olimpiyatlara gider, Derya gidemez”


Büyükuncu, dava dilekçesinde, Doğan ’ın “hakaret içerikli” olduğunu savunduğu twitter mesajlarına da yer verdi. O mesajlarda, “Bencil sünepe”, “SMS dilencisi”, “Amerikalı çakma kovboy ”, “Milli formayı satmış, dansta yarışmış ”, “Annem bile olimpiyatlara gider, Derya gidemez”, “Oy verdiğimiz adam dolandırıcı çıkmış ”, “Adada keçi gibi kaçıyorlardı”, “Biz ülkenin taşı için oğluyuz, Derya ülkeyi soymak için oğlu ” gibi hakaret içeren ifadeler yer alıyordu.

2 yorum:

  1. Bunlar yüzünden twitter'a birşey yazmaya çekinir olduk ya twitter bildiğin adliye sarayı gibi oldu önüne gelenle mahkemelik..;D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Amaaan bir şey olsa Erol Köse'ye olurdu :D

      Sil