Sayfalar

25 Ağustos 2012 Cumartesi

Ölüp Ölüp Dirileceksiniz


Milyonların büyük bir tutkuyla takip ettiği The Walking Dead, şimdide romanı ile hayranlarına ulaşıyor. Aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan The Walking Dead dizisinin takipçileri, dizinin yapımcılarından olan Robert Kirkman ile Jay Bonansigna tarafından yazılan romana büyük ilgi gösteriyorlar. Arunas Yayıncılık tarafından Türkçe'ye çevirilen roman, 456 sayfadan oluşuyor ve araştırmalarıma göre dizinin konusu ile bağlantılı değil. Farklı karakterlerin zombie salgını ile mücadelesini yansıtan kitabı tüm kitapçılardan edinebilirsiniz. 

“Her şey dönüşümle başlamıştı. Bildikleri o eski dünya yok olmuş, küllerinden dev ölü kentler doğmuştu. Tüm sevdikleri tek tek dönüşüyor, her geçen gün içlerinden birileri yürüyen ölüler kervanına katılıyordu. Bu yeni ve acımasız dünyada hayatta kalabilmek, âşık olabilmek mümkün müydü?

Bu dünyada artık korkuya, ümitsizliğe, sevgiye yer yoktu! Zombilerle savaşmaktan bitap düşen Philip Blake, duyguların şimdiki yerini, yani yersizliğini anladı. Eski dünyanın yıkıntıları ve ölüleri arasında canlı kalabilmeyi başarmak yalnızca bir şarta bağlıydı: duygusuzlaşarak o ölülerden biri olmak!”

“Serinin hayranları için müthiş bir haber! Ama dikkatli olun, çünkü Kirkman’ın zombi hikâyelerinin tadını bir kez alan, bir daha bırakamaz!” — The Ossuary1 yorum: