Sayfalar

30 Temmuz 2013 Salı

Ergun Plak'a Gezi Park'ı sürgünü

TRT 1 ekranlarında sevilerek izlenen 'Seksenler' dizisinin en beğenilen karakterlerinden biri olan Ergun Plak'ı canlandıran Serhat Kılıç'ın Gezi Parkı eylemlerine katıldığı için kovulduğu söylentileri hızla büyüyor. Serhat Kılıç'ın dizinin sezon finalinde mahalleyi terk etmesi ve kayıplara karışması kafaları karıştırdı. Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu, bugünkü köşe yazısısın Ergun Plak'ın mahalleden neden gittiğini kaleme aldı. İşte o yazısı:

"ERGUN PLAK, GEZi YÜZÜNDEN Mi GiTTi?

Serhat Kılıç, TRT 1’de yayınlanan 'Seksenler' dizisinde 'Ergun Plak' tiplemesiyle sevilen bir karakter yarattı.
Serhat Kılıç, aynı zamanda Gezi Parkı eylemlerine destek veren oyunculardan biri...
İşte bu yüzdendir ki, Kılıç’ın hayat verdiği 'Ergun Plak'ın “Seksenler”in 'sezon finali'nde mahalleyi terk edip, kayıplara karışması, beraberinde şu tür söylentilerin çıkmasına yol açtı: 'Ergun Plak'a Gezi sürgünü...

'Seksenler'in yapımcısı ve senaristi Birol Güven’e sordum bunu. Film çekimi için Bodrum’da bulunan Güven, şunları söyledi:

'Biz, yeni sezonda merak unsuru oluşsun diye mahalleden gönderdik ‘Ergun Plak’ı. Üstüne Gezi Parkı eylemleri de olunca ve Serhat Kılıç da birçok sanatçı gibi bu eyleme destek verince oluştu bu söylenti. ‘Ergun Plak’sız ‘Seksenler’ olmaz! Tekrar dönecek diziye, ama henüz yeni sezonun senaryosunu yazmaya başlamadığımız için şimdiden şu hafta dönecek diyemiyorum.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder